OFİSTEN SAHNEYE

SIKÇA SORULAN SORULAN

Kimler katılabilir?
Şirketlerin bordrolu çalışanları yarışmaya katılabilir. Başvurular sadece şirketlerin ilgili birimleri üzerinden yapılır bireysel başvuru kabul edilmez.

Katılım ücreti var mıdır?
Herhangi bir katılım ücreti yoktur.

Hangi tarzda müzik çalabiliriz?
Türkçe veya yabancı pop/rock.

Grubumuz en az kaç kişi olmalı?
Grup, minimum 3, maksimum 8 kişiden oluşabilir.

Grubumuzun hepsi bağlı olduğumuz şirketin çalışanı mı olmalı?
Bu bir şirketler arası yarışma olduğu için tüm grup üyeleri aynı şirket çalışanı olmak zorundadır. Şirketiniz yapılan sözleşme ile orkestra elemanlarının şirket bünyesinde çalıştığını taahhüt etmiş olmaktadır.

Başvuru için ne yapmamız gerekiyor?
Başvuru için öncelikle basvuru@ofistensahneye.com adresinden başvuru formu ve sözleşmesi talep etmek gerekmektedir. Başvuru formu ve sözleşmesi elimize ulaşınca katılım sağlamış oluyorsunuz. Yarışma şartnamesine göre organizasyon komitesi gerek başvuru yapan şirketin, gerekse orkestranın genel şartlarla örtüşmediğine karar verirse başvuruyu kabul etmeme hakkına sahiptir.

Performanslarda enstrüman temin ediyor musunuz?
Her grup kendi enstrümanını kendi getirmelidir.  Sahnede tüm grupların kullanabilecekleri standart bir davul olacaktır. Ses sistemi ise tarafımızdan sağlanacaktır.

Sahnede prova yapma imkanımız olacak mı?
Yarışma günü size bildirilecek saatlerde, o gece yarışacak tüm şirketler sahnede prova/sound-check yapma imkanı bulabilecekler.

Ön elemede ve finalde söyleyeceğimiz şarkıların aynı olması şartı var mıdır?
Ön elemedeki ve finaldeki parçalar aynı ya da farklı olabilir. Bu konuda zorlayıcı bir durum yoktur.

Ne kadar sahnede kalacağız?
Her performans 3 parça ve maksimum 15 dakika ile sınırlıdır. Bu 15 dakikalık süreye uymak önemlidir.15 dk altında olabilir üstü olmaz .

Başvuru formuna yazılan orkestra elemanları sonradan değiştirilebilir mi?
Başvuru formundaki yazılı orkestra elemanlarının isimleri, yazılı olarak yarışma tarihinden önce değiştirilebilir. Finalde değişim yapılmaz.

Seyirci puanı nedir.?
Şirketlere yarışma öncesi toplu olarak kontenjan davetiye satışı gerçekleştirilecektir.(Her şirkete eşit sayıda kontenjan davetiye adeti uygulanır) Davetiye üzerinde kişiye özel şifrelerle şirket çalışanı kendi orkestralarına sms ile oy vererek profesyonel jürinin oylarını etkileyecek seyirci puanı verirler.( detay: web sayfasında yarışma başlığı altında anlatılmaktadır) Şifreler yarışma günü belli saatler arasında geçerliliğini korur