SIKÇA SORULAN SORULAN

OFİSTEN SAHNEYE

Kimler katılabilir?
Şirketlerin bordrolu çalışanları yarışmaya katılabilir. Başvurular sadece şirketlerin ilgili birimleri üzerinden yapılır bireysel başvuru kabul edilmez.

Katılım ücreti var mıdır?
Şirketlerin İK’ları ile yürüttüğümüz yazışmalarla, başvuru ücreti yerine şirket çalışanları için, yarışma anında şirketlerini desteklemek üzere kotaları olan toplu davetiye satışı gerçekleştirilecektir (her şirkete eşit sayıda davetiye temin edilir).

Hangi tarzda müzik çalabiliriz?
Türkçe veya yabancı pop/rock.

Grubumuz en az kaç kişi olmalı?
Grup, minimum 3, maksimum 8 kişiden oluşabilir. Finale kalan gruplar, ilk sahne aldıkları elemanlar ile finalde yarışırlar.

Grubumuzun hepsi bağlı olduğumuz şirketin çalışanı mı olmalı?
Ofisten Sahneye şirketlerin yarıştığı bir yarışma olduğu için tüm grup üyelerinin aynı şirketin bordrolu çalışanı olması zorunludur. Şirketiniz yapılan sözleşme ile orkestranın tüm elemanlarının şirket bünyesinde çalıştığını taahhüt etmiş olmaktadır.

Başvuru için ne yapmamız gerekiyor?
Başvuru için öncelikle basvuru@ofistensahneye.com adresinden başvuru formu ve sözleşmesi talep etmek gerekmektedir. Başvuru formu ve sözleşmesi şirket yetkilileri tarafından imzalı ve kaşeli olarak elimize ulaşınca katılım sağlamış oluyorsunuz. Yarışma şartnamesine göre organizasyon komitesi gerek başvuru yapan şirketin, gerekse orkestranın genel şartlarla örtüşmediğine karar verirse başvuruyu kabul etmeme hakkına sahiptir.

Performanslarda enstrüman temin ediyor musunuz?
Her grup kendi enstrümanını kendi getirmelidir.  Sahnede tüm grupların kullanabilecekleri standart bir davul olacaktır. Ses sistemi ise tarafımızdan sağlanacaktır. Gruplar sahnedeki enstrümanlardan başka herhangi bir alt yapı kullanamazlar.

Sahnede prova yapma imkanımız olacak mı?
Yarışma günü size bildirilecek saatlerde, o gece yarışacak tüm şirketler sahnede prova/sound-check yapma imkanı bulabilecekler.

Ön elemede ve finalde söyleyeceğimiz şarkıların aynı olması şartı var mıdır?
Ön elemedeki ve finaldeki parçalar aynı ya da farklı olabilir. Bu konuda zorlayıcı bir durum yoktur.

Ne kadar sahnede kalacağız?
Tüm performanslar 3 (üç) “solo” parça ve maximum 15 dakika ile sınırlıdır. Finale kalan gruplar 2 (iki) “solo” parça ve maksimum 15 dakika sahne süresine sahiptirler. Bu süre ve parça sınırını geçmemek önemlidir.

Başvuru formuna yazılan orkestra elemanları sonradan değiştirilebilir mi?
Başvuru formundaki yazılı orkestra elemanlarının isimleri, yazılı olarak yarışma tarihinden önce değiştirilebilir. Finalde değişim yapılmaz.

Seyirci puanı nedir.?
Davetiye üzerinde kişiye özel şifrelerle şirket çalışanı kendi orkestralarına web sayfası üzerinden oy vererek profesyonel jürinin oylarını etkileyecek seyirci puanı verirler (detay, web sayfasında yarışma başlığı altında anlatılmaktadır). Şifreler yarışma günü belli saatler arasında geçerliliğini korur.