OFİSTEN SAHNEYE

Yarışma Detayları

YARIŞMA KAZANANI NASIL BELİRLENECEK

Jüri ve Seyirci oylaması ile puan sistemi usulü belirlenecektir.

OYLAMA SİSTEMİ

Yarışmacı şirketler arasında finale kalacak şirketler, jüri puanlamaları ve seyirci oylaması ile belirlenecektir.

 • Giriş bileti üzerinde tek kullanımlık ve kişiye özel puanlama şifreleri basılıdır. ( AX1000  gibi)
 • Seyirci oylaması www.ofistensahneye.com sitesine oylama bölümüne girip, davetiyeler üzerinde yazan kişiye özel puanlama şifresini yazarak oylama yapılacaktır.
 • Oylama davetiye üzerinde yazan tarihte sadece 19.30 – 23.30 saatleri arasında yapılabilecektir.
 • Şifreler sadece davetiye üzerinde yazan tarihte 19.30 – 23.30 saat aralığında kullanılabilecektir.

 Jüri Puanlaması:

4 kişilik profesyonel jüri tüm yarışmacı şirketlere performanslarını değerlendirerek  3 kategoride her kategoriye 1 ile 10 arası puanlar verecektir.Yarışmacılar,,

 1. İcra
 2. Yorum
 3. Ensemble (Birlikte çalma uyumu)

olmak üzere 3 ayrı kategori üzerinden verilen puanların ortalamaları ile jüriden genel puan alacaklardır.

 Finalistlerin Belirlenmesi:

 1. Yarışmacıların aldığı jüri  ortalama puanları ve yarışmacıları destekleyen Seyirci oy adeti her performans gecesi sonunda açıklanacaktır.
 2. Şirketlerin aldığı Seyirci  puanı, jüri puanlarına (%30 ve %70 oranında ) eklenerek şirketlerin aldığı nihai puanlar belli olacak tır.
 3. Yarışmacıların aldığı jüri ortalama puanları ve Seyirci oy adeti  performans geceleri sonunda açıklanırken, seyirci oy adeti ortalaması puanlaması  elemelerin bittiği gece açıklanacaktır.  Tüm yarışmacıların performansları bittiğinde şirketlerin aldığı  seyirci oy adeti ortalaması puanlaması,  jüri ortalama puanlarına eklenerek,  nihai toplam puanlar belli olacaktır ve yarışmacılar aldıkları toplam ortalama puanlarına göre liste şeklinde sıralanacak en yüksek puanı alan  ilk 8 yarışmacı şirket  finalde yarışmaya hak kazanacaktır. Finale kalan bu 6 şirket de  aynı puan sistemi üzerinden bir kez daha yarışacak ve 6 şirketten en yüksek puanı alan grup birinci seçilecektir.Puanlama örnekleme:

x firmasının aldığı jüri puan ortalaması J1=8.0 diyelim. Toplamda aldığı seyirci oyu ise 200 olsun. 30 yarışmacının toplam aldığı seyirci oy adeti ise 4000 olsun. Bu durumda seyirci yüzdesi 200/4000=5 %, Seyirci puanı ise S=5 olacaktır.

Y firmasının aldığı jüri puan ortalaması J2=9.0 diyelim. Toplamda aldığı Seyirci oyu ise 100 olsun.30 yarışmacının toplam aldığı sms ise 4000 olsun.Bu durumda seyirci yüzdesi 100/4000=2.5 %, Seyirci puanı ise S=2.5 olacaktır.

X’in Toplam Puanı = J1 * 0,70 + S1 * 0,30 = 8 * 0,70 + 5 * 0,30 = 5,6 + 1,5 = 7.1 olacaktır.

Y’in Toplam Puanı: J2 * 0,70 + S2 * 0,30 = 9 * 0,70 + 2.5 * 0,30 = 6,3 + 0,75 = 7,05 olacaktır.

Final Performanslarında Kazananın Seçilmesi:

 • Final gecesinde yukarıda belirtilen Seyirci oylaması ve jüri puanlaması prensipleri geçerli olacaktır.
 • Final gecesi ön elemelerden bağımsız sadece yarışmanın birincisi / ikincisi ve üçüncüsünü belirlemek için yapılmaktadır. Tüm kategori birincileri sonuçları ön elemeler sonucu belirli olacaktır.
 • Final gecesindeki performansları ile jüri puanlaması ve Seyirci oylaması toplamında en yüksek puanı toplayan şirket 8.Ofisten Sahneye ’nin kazananı olacak ve birincilik özel ödülünü kazanacaktır.

BASIN BÜLTENİ

Buraya tıklayarak “Ofisten Sahneye” basın bültenini download edebilirsiniz.

YARIŞMA SUNUCUSU: METEHAN MERT ÇAKIR

1977 İstanbul doğumlu olan Metehan Mert Çakır, eğitimini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyarak tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde satış alanında yönetici olarak çalıştıktan sonra 1999 yılında eş zamanlı olarak başladığı radyoculuk kariyerine 2007 yılında RockFm Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etti. 2007 yılından itibaren Arka Koltuk isimli drive time programını icra etti. Sayısız konser, ünlü konuk ve canlı yayına imza attı. 16 yıldır reklam seslendirmesi ile uğraşan Metehan Mert Çakır, radyoculuk kariyerine hafta içi her sabah 07:00-10:00 saatleri arasında Kent Fm’de “Arka Koltuk“ programı ile devam etmektedir.7 senesini Çöl Azizleri ve 10 yılını da Arka Koltuk projesine ayırdı ve Türkiye’den – Yurtdışından yaptığı canlı yayınlarla radyo yayıncılığına yeni bir sistem soluk getirdi.

YARIŞMAYA HEMEN BAŞVURUN!