loader image

Değerlendirme Kriterleri

YARIŞMA KAZANANI NASIL BELİRLENECEK

Jüri ve Seyirci oylaması ile puan sistemi usulü belirlenecektir.

OYLAMA SİSTEMİ

Seyirci oylaması www.ofistensahneye.com sitesine oylama bölümüne girip, davetiyeler üzerinde yazan kişiye özel puanlama şifresini yazarak oylama yapılacaktır.

Şifreler sadece davetiye üzerinde yazan tarihte 20.00-22.30 saat aralığında kullanılabilecektir.

Jüri Puanlaması:

4 kişilik profesyonel jüri tüm yarışmacı şirketlere performanslarını değerlendirerek  3 kategoride her kategoriye  puanlar verecektir. Yarışmacılar,

  • En İyi İcra
  • En İyi Yorum
  • En İyi Ensemble (Birlikte çalma uyumu)

olmak üzere 3 ayrı kategori üzerinden verilen puanların ortalamaları ile jüriden genel puan alacaklardır.

Finalistlerin Belirlenmesi :

Yarışmacıların aldığı jüri ortalama puanları ve yarışmacıları destekleyen seyirci oy adedi her performans gecesi sonunda açıklanacaktır.

Şirketlerin aldığı seyirci  puanı, jüri puanlarına (%30 ve %70 oranında ) eklenerek şirketlerin aldığı nihai puanlar belli olacaktır.

Yarışmacıların aldığı jüri ortalama puanları ve seyirci oy adedi  performans geceleri sonunda açıklanırken, seyirci oy adedi ortalaması puanlaması  elemelerin bittiği gece açıklanacaktır. Tüm yarışmacıların performansları bittiğinde şirketlerin aldığı  seyirci oy adedi ortalaması puanlaması,  jüri ortalama puanlarına eklenerek,  nihai toplam puanlar belli olacaktır ve yarışmacılar aldıkları toplam ortalama puanlarına göre liste şeklinde sıralanacak en yüksek puanı alan  ilk 6 yarışmacı şirket  finalde yarışmaya hak kazanacaktır. Finale kalan bu 6 şirket de  aynı puan sistemi üzerinden bir kez daha yarışacak ve 6 şirketten en yüksek puanı alan grup birinci seçilecektir. Puanlama örnekleme:

x firmasının aldığı jüri puan ortalaması J1=8.0 diyelim. Toplamda aldığı seyirci oyu ise 200 olsun. 30 yarışmacının toplam aldığı seyirci oy adedi ise 4000 olsun. Bu durumda seyirci yüzdesi 200/4000=5 %, Seyirci puanı ise S1=5 olacaktır.

Y firmasının aldığı jüri puan ortalaması J2=9.0 diyelim. Toplamda aldığı seyirci oyu ise 100 olsun.30 yarışmacının toplam aldığı seyirci oy adedi ise 4000 olsun. Bu durumda seyirci yüzdesi 100/4000=2.5 %, Seyirci puanı ise S2=2.5 olacaktır.

X’in Toplam Puanı = J1 * 0,70 + S1 * 0,30 = 8 * 0,70 + 5 * 0,30 = 5,6 + 1,5 = 7.1 olacaktır.

Y’in Toplam Puanı: J2 * 0,70 + S2 * 0,30 = 9 * 0,70 + 2.5 * 0,30 = 6,3 + 0,75 = 7,05 olacaktır.

Final Performanslarında Kazananın Seçilmesi :

Final gecesinde yukarıda belirtilen seyirci oylaması ve jüri puanlaması prensipleri geçerli olacaktır.

Final gecesi ön elemelerden bağımsız sadece yarışmanın birincisi / ikincisi ve üçüncüsünü belirlemek için yapılmaktadır. Tüm kategori (En İyi İcra, En İyi Yorum, En İyi Ensemble) birincileri sonuçları ön elemeler sonucu belirli olacaktır.

Final gecesindeki performansları ile jüri puanlaması ve seyirci oylaması toplamında en yüksek puanı toplayan şirket Ofisten Sahneye ’nin kazananı olacak ve birincilik özel ödülünü kazanacaktır.