Image

SELİM ÖZTÜRK

MUSICIAN , ARRANGER, PRODUCTOR

Öztürk, who started his music playing guitar in 1983, made a number of recordings in 1984 with his first band he formed with his friends. In 1992 he founded the un Cargo ”group. Since his album Kargo Sil Baştan ayrı (1993), he has been a composer and a guitarist. He won many awards including Golden Butterfly, King TV ”Group of the Year“ and MGD awards with kaz What's Left to the Future? Olmak (1996) and Grubu Under the Stars TV (2005). Between 1994 and 1996, he worked in Erekli / Tunç and Raks / Marşandiz Studios and worked as recording and mixing engineer in many songs and albums such as Mirkelam ”Her Gece“, Çelik ”Hercai“, Ebru Gündeş çalışan Storms st. In 1998 he started working as an arranger and producer with the album ara Holigan 1998. Yalın worked as producer and producer of her first album ör Ellerine Sağlık lü (2004). . Album of the Year an was selected by the album authorities, and the artist received the ”Best Artist of the Year ın award. Selim Öztürk, who produced Yalın's album ”Bir Bakmışsın d (2005) and” Her Şey Sensin ve (2007) in “Bir Görmışsın d (2005) and yapan Her Şey Sensin ve (2007), was also working with Göksel in 2009. (2009) and his two nostalgic albums al Hayat Rüya Gibi Gibi jik (2010). Since 2006, Selim Öztürk has been working with many famous studio musicians in the USA. He has been continuing his music life with new album works, guitar courses, music seminars and workshops, as well as new projects to be realized in the upcoming period.

Image

SERAN BİLGİ

SINGER

Seran Bilgi, who is interested in music since his childhood, contacted American arranger, conductor and producer Kim Scharnberg in 2009. Talent hunter Scharnberg invited Knowledge to New York to sing Broadway composer Frank Wildhorn, songwriter Jack Murphy, and music director Jason Hebert. They were impressed by the vocal quality of knowledge, the technique and the interpretation of modern Broadway songs. The information then sang in the legendary Broadway Players Party in Jim Caruso's Birdland. Scharnberg also linked with the famous Vienna vocal coach Gordon Bovinet for Information. In addition to the many corporate events and organizations across Turkey attended the information, making Amsterdam the Big Band and Jazz Warriors in Vienna composer Adrian Gaspar regular guest soloist in the concert.

Image

METEHAN MERT ÇAKIR

SUNUCU

1977 İstanbul doğumlu olan Metehan Mert Çakır, eğitimini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyarak tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde satış alanında yönetici olarak çalıştıktan sonra 1999 yılında eş zamanlı olarak başladığı radyoculuk kariyerine 2007 yılında RockFm Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etti. 2007 yılından itibaren Arka Koltuk isimli drive time programını icra etti. Sayısız konser, ünlü konuk ve canlı yayına imza attı. 16 yıldır reklam seslendirmesi ile uğraşan Metehan Mert Çakır, radyoculuk kariyerine hafta içi her sabah 07:00-10:00 saatleri arasında Kent Fm’de “Arka Koltuk“ programı ile devam etmektedir.7 senesini Çöl Azizleri ve 10 yılını da Arka Koltuk projesine ayırdı ve Türkiye’den – Yurtdışından yaptığı canlı yayınlarla radyo yayıncılığına yeni bir sistem soluk getirdi.

Image

SELİM ÖZTÜRK

MÜZİSYEN, ARANJÖR, PRODÜKTÖR

Müziğe 1983 yılında gitar çalarak başlayan Öztürk, 1984 yılında arkadaşlarıyla kurduğu ilk grubu Kolon ile 1989 yılına kadar çeşitli konserler vererek kayıtlar yaptı. 1992 senesinde “Kargo” grubunu kurdu. Besteci ve gitarist kimliği ile yer aldığı Kargo ile “Sil Baştan” (1993) albümünden günümüze 7 ayrı stüdyo albümü yaptı ve sayısız konser verdi. “Yarına Ne Kaldı?” (1996) ve “Yıldızların Altında” (2005) ile Altın Kelebek, Kral TV “Yılın Grubu” ve MGD ödülleri de dahil olmak üzere bir çok ödül kazandı. 1994-1996 yılları arasında Erekli/Tunç ve Raks/Marşandiz stüdyolarında çalışan Selim Öztürk, Mirkelam “Her Gece”, Çelik “Hercai”, Ebru Gündeş “Fırtınalar” gibi bir çok şarkı ve albümünde kayıt ve miks mühendisi olarak görev aldı. 1998 yılında Athena “Holigan” albümü ile aranjörlük ve prodüktörlük alanında çalışmalara başladı. Yalın “Ellerine Sağlık” (2004) adlı ilk albümünün aranjörlük ve prodüktörlüğünü yürüttü. Albüm otoritelerce “Yılın Albümü” seçilirken, sanatçı da “Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı” ödülünü aldı. Yalın’ın “Yılın Albümü” ödülünü alan diğer iki albümü “Bir Bakmışsın” (2005) ve “Her Şey Sensin” (2007) de de prodüktörlük ve aranjörlük yapan Selim Öztürk, 2009 senesinde Göksel ile çalışmaya başlayarak sanatçının “Mektubumu Buldun Mu?” (2009) ve “Hayat Rüya Gibi” (2010) adlı iki nostaljik albümünde aranjör olarak yer aldı. 2006 yılından beri ABD’de de bir çok ünlü stüdyo müzisyeni ile çalışmalar yapan Selim Öztürk, müzik hayatına Kargo yeni albüm çalışmaları, gitar kursları, müzik seminerleri ve atölye çalışmalarının yanı sıra önümüzdeki dönem çıkacak yeni projeler ile devam ediyor.

Image

EMRE LARLAR

SOLİST

İlk event deneyimini 17-20 yaş aralığında üniversite dışındaki zamanlarında belli başlı otellerin entertainment departmanlarında farklı pozisyonlarda çalışarak edinen Larlar, üniversite yıllarında müzik eventleri organize etmeye başladı. Şimdiye kadar yaklaşık 1500 müzik event’inde koordinasyon ve yönetimi sağlamış olan Larlar, trendleri ve gelişimi izlemek amacıyla Tomorrowland, Sziget, Coachella gibi dünyanın en büyük müzik festivallerini de her sene ziyaret ediyor. Yaklaşık 8 seneden beri Philip Morris’te çeşitli görevlerde bulunan Emre Larlar, son 3 senedir de Türkiye Satış Etkinlikleri Müdürü olarak görev yapıyor.

Image

SERAN BİLGİ

Çocukluğundan itibaren müziğe ilgi duyan Seran Bilgi, 2009 yılında Amerikalı aranjör, şef ve yapımcı Kim Scharnberg ile temasa geçti. Yetenek avcısı Scharnberg, Bilgi’yi Broadway bestecisi Frank Wildhorn, söz yazarı Jack Murphy ve müzik direktörü JasonHowland için şarkı söylemesi için New York’a davet etti. Bilgi’nin vokal kalitesinden, tekniğinden ve modern Broadway şarkılarını yorumlamasından etkilendiler. Bilgi, daha sonra Jim Caruso’nun Birdland’daki efsanevi Broadway Oyuncular Partisi’nde şarkı söyledi. Scharnberg ayrıca, ünlü Viyana vokal antrenörü Gordon Bovinet ile Bilgi için bağlantı kurdu. Türkiye çapında katıldığı birçok kurumsal etkinlik ve organizasyona ek olarak Bilgi, Amsterdam’da Jazz Warriors Big Band’da ve Viyana’da besteci Adrian Gaspar konserlerinde düzenli konuk solistlik yapıyor.

Image

BURAK BUYRUK

M.S.Ü Sosyoloji mezunu olan Buyruk, 2000 yılda Londra’ya gitti. Londra’da iki sene boyunca farklı kültürlerden müzisyenlerle sahne paylaştı. Londra’dan dönüşü gerek kendi projeleriyle gerekse indie, rock ve brit pop repertuarlarıyla İstanbul’un bilinen mekanlarında sahneler aldı. 2011 yılında katıldığı Roxy Müzik Günleri yarışmasında 3.lük ödülünü kazandı. 100’ün üzerinde sözü ve müziği kendine ait şarkısı bulunan Burak Buyruk müzik otoritelerinin övgüyle bahsettiği ilk albümü Yalnızlık Abidesi’ni Nisan 2017 tarihinde tüm dijital mecralarda yayımladı.

Image

TULUĞ TIRPAN

1989 yılına tam burslu olarak başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’den sonra eğitimine 1992’de yılında Viyana Konservatuarı ve Viyana Akademisi’nde devam etti. Viyana’daki öğrenimi sırasında pek çok festivale katıldı. Jorge Sanchez Chiong, Tırpan’ın Reflections of Invisible adlı eserinin, Tomo Keller ise 1999 deprem felaketzedeleri için bestelediği Reflections adlı eserinin ilk çalınışı gerçekleştirdi. Besteci, 1998’de Mozart’ın Do Majör 21. Piyano Konçertosu (Elvira Madigan)’nu Nayden Todorov yönetimindeki Vidin Filarmoni Orkestrası eşliğinde kaydederek ilk CD albümünü çıkardı. 2002 yılında George Orwel’în 1984 adlı kitabından esinlenerek Hearts müzikalini besteledi. Eser, Musical Coctail dergisi tarafından son yıllarda Almanca konuşulan ülkelerde bestelenmiş en iyi müzikal olarak değerlendirildi. Avusturya yapımı “Böse Zellen” (2003) ve “Hotel” (2004) adlı filmlerin müziklerini yapan besteci; 2004 yılında Mozart’ın Figaro’nun Düğünü Operasının temalarından yola çıkarak ikinci müzikali Figaro ‘yu besteledi. Eser, Almanya’da birçok yerde seslendirildi. 2005 yılında çıkardığı kendi eserlerinden oluşan My Red Color isimli albümü Avrupa’da piyasaya çıktı. “Mevlana Yılı” nedeniyle bestelediği Mevlana/Simyaci Senfonik Şiiri ‘nin ilk seslendirilişi 2007’deAya İrini Kilisesi’nde , 2008 yılında GAIA –Dünya Senfonisi adlı eserinin ilk seslendirilişi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşti. 2009 yılındaPainted On Water projesi kapsamında konserler veren sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatroları’nın sahnelediği “Ne Dersin Azizim” adlı oyun için bestelediği sahne müziği ile13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Sahne Müziği ödülüne aday gösterildi ve yılın sonunda “My Green Color” albümünü çıkardı. 2010 yılındaBüyük Oyun adlı film için bestelediği film müziği 21. Anakara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Özgün Müzik ödülüne değer görüldü. 2012’de “My Blue Color” adlı albümünü çıkardı.

Image

TULUĞ TIRPAN

1989 yılına tam burslu olarak başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’den sonra eğitimine 1992’de yılında Viyana Konservatuarı ve Viyana Akademisi’nde devam etti. Viyana’daki öğrenimi sırasında pek çok festivale katıldı. Jorge Sanchez Chiong, Tırpan’ın Reflections of Invisible adlı eserinin, Tomo Keller ise 1999 deprem felaketzedeleri için bestelediği Reflections adlı eserinin ilk çalınışı gerçekleştirdi. Besteci, 1998’de Mozart’ın Do Majör 21. Piyano Konçertosu (Elvira Madigan)’nu Nayden Todorov yönetimindeki Vidin Filarmoni Orkestrası eşliğinde kaydederek ilk CD albümünü çıkardı. 2002 yılında George Orwel’în 1984 adlı kitabından esinlenerek Hearts müzikalini besteledi. Eser, Musical Coctail dergisi tarafından son yıllarda Almanca konuşulan ülkelerde bestelenmiş en iyi müzikal olarak değerlendirildi. Avusturya yapımı “Böse Zellen” (2003) ve “Hotel” (2004) adlı filmlerin müziklerini yapan besteci; 2004 yılında Mozart’ın Figaro’nun Düğünü Operasının temalarından yola çıkarak ikinci müzikali Figaro ‘yu besteledi. Eser, Almanya’da birçok yerde seslendirildi. 2005 yılında çıkardığı kendi eserlerinden oluşan My Red Color isimli albümü Avrupa’da piyasaya çıktı. “Mevlana Yılı” nedeniyle bestelediği Mevlana/Simyaci Senfonik Şiiri ‘nin ilk seslendirilişi 2007’deAya İrini Kilisesi’nde , 2008 yılında GAIA –Dünya Senfonisi adlı eserinin ilk seslendirilişi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşti. 2009 yılındaPainted On Water projesi kapsamında konserler veren sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatroları’nın sahnelediği “Ne Dersin Azizim” adlı oyun için bestelediği sahne müziği ile13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Sahne Müziği ödülüne aday gösterildi ve yılın sonunda “My Green Color” albümünü çıkardı. 2010 yılındaBüyük Oyun adlı film için bestelediği film müziği 21. Anakara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Özgün Müzik ödülüne değer görüldü. 2012’de “My Blue Color” adlı albümünü çıkardı.

Image

NİLÜFER VERDİ

Türkiye’nin ilk kadın jazz pianisti olan Nilüfer Verdi, özel piyano dersleri ile büyüdü. Müzik eğitimini lise yıllarından sonra New York, New School’da Jack Reilly, ardından Boston’da Berklee College of Musicte Ray Santisi, Bob Winter, Billy Pierce gibi önemli hocalardan aldığı piyano, armoni, düzenleme ve kompozisyon dersleri ile sürdürdü. Akbank,Yapı Kredi, Bilsak, Boğaziçi, Kuşadası, İstanbul, Afyon festivalleri ile yurt dışında U.S.A Houston Festivali, Can-Am Canada, Port Heron Fest gibi çok sayıda uluslararası etkinliğin yanı sıra yurt içinde ve dışında bir çok festival, TV show, Jazz kulüplerinde çaldı. Mana ve Izhar isimli iki kişisel CD’si bulunan Verdi İstanbul Müzik Akademisi, Modern Müzik Akademisi, Y.T.Ü., Bahçeşehir Üniversitesi gibi okullarda jazz piyano, teori ve ensemble dersleri vererek bir çok öğrenci yetiştirdi. Halen Bahçeşehir üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapıyor.

Image

ÖMER AHUNBAY

Çok yönlü bir müzik adamı olan Ahunbay Bandscalled Chaos, PaintedBird, The China Band ve Rebel Moves grupları ile besteci ve vokalist olarak çalışmalar yapmıştır. 2000 yılında doğaçlama ve deneysel tarzda müzik yapan Rebel Moves isimli grubun kurucuları arasında yer aldı. Şarkılarını İngilizce, Fransızca, Türkçe ve Rebelce (Grubun müziğe göre uydurduğu kelimelerden oluşan dil) dillerinde yazmaktadırlar. Halen besteci, prodüktör, şarkıcı, seslendirme sanatçısı ve Jingle House kurucu ortağı ve yönetim direktörü olarak görev yapan Ahunbay, Rebel Moves müzik grubu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Image

KAAN GÖKMAN

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu Kaan Gökman, Türkiye’nin en ünlü yabancı müzik radyolarında DJ’lik yaparken, bir yandan da radyoların prodüksiyon departmanlarında çalıştı. 20 yıldır profesyonel olarak birçok müzik projesinin içinde yer alan Kaan Gökman, özellikle yurt içinde ve dışında özel partilerde ve festivallerde gerçekleştirdiği canlı performanslarında tribal ve ethno dans müziği üzerindeki hakimiyeti ile tanınıyor. Palstationda yaptığı canlı live performanslarıyla geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Kaan Gökman electro pop setleriyle Dünyaca ünlü bir çok radyonun yayın akışı içerisine girmeyi başardı. Türkiye’den çıkan ve uluslararası başarı yakalayan dans ve perküsyon projesi “Harem”in üyesi ve DJ’i olan Kaan Gökman Ege, Burcu Güneş, Nev, Ziynet Sali, Sinan Akçıl, Tarkan, Röya, Soner Sarıkabadayı, Murat Dalkılıç gibi popüler isimlerin albümlerinde düzenleme ve remix çalışmalarıyla yer aldı. Kaan Gökman, Power FM başta olmak üzere Powergroup radyoları, Nar group radyoları ve Pal medya gibi Türkiye’de özel radyoların en popüler kanallarında genel yayın yönetmenliği ve DJ’lik yaptı. Halen Pal FM Müzik ve Yayın Müdürlüğü görevlerini sürdürüyor.

Image

KORAY AYKILIÇ

Profesyonel müzik kariyerine 1998 yılında Erol Temizel ile çalışarak başlayan Aykılıç, bir çok sanatçının ve albümün aranjörlüğünü yaptıktan sonra 2011 yılında Kaan Gökman ile kurduğu Bukalemun Music Studio ile çalışmalarına devam ediyor. Soner Arıca, Demet Sağıroğlu, Serkan Vural, Metin Şentürk, Hande Yener, Nilay Dorsa, Serdar Şenel, Soner Sarıkabadayı, Grup Vitamin ve Ziynet Sali gibi birçok isimle ortak projelerde yer aldı. Eylül 2017 döneminde çıkarttığı enstrümental etnik müzik albümü olan Mythical, müzik sektöründeki yerini buldu.

Image

ALİ DENİZ USLU

İstanbul’da işletme okudu ve gazetecilik yüksek lisansı yaptı. Müzik yazarı ve eleştirmeni Uslu, 2004 yılından beri Cumhuriyet Gazetesi’nde gazetecilik yapıyor. Aynı zamanda “46 Magazine” dergisinin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor. Bir ayağı heavy metalde öteki ayağı türkülerde olan Ali Deniz Uslu, çıkardığı kitabı “Girdap Balıkçısı” ile kendine bir özgürlük alanı yarattı.

Image

OĞUZ KAPLANGI

20 yılı aşkın süredir müzik sektöründe faaliyet gösteren üretken bir müzisyen olan Oğuz Kaplangı, ağırlıklı olarak TV, reklam, tiyatro ve büyük ekran yapımları için besteler yapıyor. Kompozisyonları elektronik, rock, hip-hop, reggae, pop, dünya, latin, caz, klasik ve oryantal olmak üzere geniş bir müzik stilini içeriyor. Kaplangı, CP + B London, Ogilvy & Mather, Leo Burnett, DDB, BBDO, Saatchi & Saatchi, Thompson, Lowe, McCann Erickson ve Wieden + Kennedy Amsterdam’ın yanı sıra İstanbul’da birçok butik ajans ve film yapım şirketiyle çalıştı. Ulusal TV kanalları ve gişede başarılı filmlerin tema müziklerine imza attı. İstanbul Calling serisi ve Techno Roman Project gibi etnik-elektronik albümlerin yapımcılığını yaptı. Valderrama (İspanya), Alkistis Protopsalti (Yunanistan), Suzy (İsrail) ve Encarna Salazar (Azucar Moreno eski üyesi) gibi uluslararası sanatçıların çeşitli parçalarını düzenledi. Gitar ve klavye çalan OğuzKaplangı, DJ olarak yaptığı projeler ile yerel ve uluslararası sahnelerde performans sergilemiştir. Berklee Müzik Koleji’nden “Sinema ve TV Orkestrasyonu” nda yüksek lisans derecesine sahiptir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunudur. 2002 yılında Elec-Trip Müzik Productions kurdu.

Ali Şahinbaş ( Fuchs)

Dj, programcı, radyocu ve organizatör

Aydilge

Sanatçı

Aykut Gürel

Sözyazarı, Müzisyen, Prodüktör

Badem Grubu

Vokal, Gitarist,Besteci, Söz Yazarı

Barış Selamoğlu(DJ Bartez)

Joy FM Caz Programcısı

Bora Uzer

Müzisyen,Solist,Besteci,Sözyazarı

Cem Sarıoğlu

Sound Dergisi Gen. Yay. Yön.

Cengiz Ünsal

Metro Fm Radyo Müdürü, DJ

Demir Demirkan

Sözyazarı, Müzisyen, Prodüktör

Eda Solmaz

Vatan Gazetesi Ekler Editörü

Ediz İlhan

Müzisyen,Solist,Besteci,Sözyazarı

Feyyaz Kuruş

Besteci,Söz Yazarı,Aranjör,Müzik Direktörü

Güven Erkin Erkal

Radyocu, Televizyoncu, Dergici

İzzet Öz

TV/Radyo Müzik Programıcısı

Kenan Vural

Müzisyen, Söz Yazarı, Besteci

Melis Sökmen

Müzisyen, Solist

Metehan Mert Çakır

Rock FM Gen. Yay. Yön

Metin Levi

Harikalar Diyarı Grubu

Mine Aksoy

Universal Music Türkiye/Taxim Edition Ceosu

Murat Beşer

Cumhuriyet Gazet. Müzik Yazarı

Mustafa Kemal Öztürk

Grup Badem Vokal, Piyano, Gitar

Nafi Bensusan

Harikalar Diyarı Grubu

Nedim Ruacan

Müzisyen, Davul Virtiözü

Neslihan Engin

Müzisyen,Solist,Besteci Sözyazarı

Nilüfer Verdi

Türkiye’nin Ilk Kadin Jazz Pianisti

Oğuz Kaplangı

Müzik Yazarı, Prodüktör

Ömer Ahunbay

Besteci,Vokal,Jingle House Kurucu Ortak

Selim Öztürk

Besteci, Aranjör, Müzisyen

Sezen Aladağ

Radyo Programcısı Müzik Yazarı

Şafak Karaman

Müzik Yazarı

Yalçın Birol

Spectrum Medya Yay. Sor. GM Yrd.

Zeki Güner

Söz Yazarı, Besteci, Vokal

Zeynep Eylül Üçer

Pinhani Bass Gitaristi