loader image

Şirketlerin bordrolu çalışanları yarışmaya katılabilir. Başvurular sadece şirketlerin ilgili birimleri üzerinden yapılır bireysel başvuru kabul edilmez.

Başvurular her yılın Mart ayına kadar devam etmektedir. Prosedürleri tamamlayan ilk 30 şirket ile sınırlıdır.

Başvuru için öncelikle basvuru@ofistensahneye.com adresinden başvuru formu talep etmek gerekmektedir.

Başvuru formu eksiksiz doldurulup tarafımıza ulaştığında ön başvurunuz gerçekleşir. Şirket olarak etkinlik katılımı için davetiye alımı sonrasında kesin kaydınız gerçekleşir. Yarışma şartnamesine göre organizasyon komitesi gerek başvuru yapan şirketin, gerekse orkestranın genel şartlarla örtüşmediğine karar verirse başvuruyu kabul etmeme hakkına sahiptir.

Yarışma başvuru ücreti yerine her şirketin  250 davetiye alma zorunluluğu vardır. Bireysel davetiye satışı yoktur. 

Seyirciler, performans gecelerinde, davetiye üzerinde kişiye özel şifrelerle,  yarışma web sayfasına girerek kendi şirketlerine oy verebilirler. Şifreler yarışma gününde belli saatler arasında geçerliliğini korur.

Davetiye üzerinde kişiye özel şifrelerle yarışma web sayfası üzerinden oy verilen oya ‘Seyirci Oyu’denilmektedir.  ‘Seyirci Oyu’ profesyonel jürinin oylarını %30 etkilemektedir. (detay, web sayfasında yarışma başlığı altında anlatılmaktadır).

Türkçe veya yabancı pop/ rock / etnik ( Gruplar sahnedeki enstrümanlardan başka herhangi bir elektronik alt yapı kullanamazlar.)

Gruplar,  minimum 3, maksimum 8 kişiden oluşabilir. Finale kalan gruplar, başvuru formunda bildirdikleri, ilk sahne aldıkları elemanlar ile finalde yarışırlar

Ofisten Sahneye şirketlerarası bir yarışma olduğu için tüm grup üyelerinin aynı şirketin bordrolu çalışanı olması zorunludur.

Her grup kendi enstrümanını kendi getirmelidir. Sahnede tüm grupların kullanabilecekleri standart bir davul mevcuttur. Ses sistemi ise tarafımızdan sağlanacaktır.

Yarışma günü katılımcılara önceden bildirilecek. tüm yarışmacı şirketler yarışacakları gecenin gündüz saatlerinde sahnede prova/sound check yapma imkanı bulabilecekler.

Ön elemedeki ve finaldeki parçalar aynı ya da farklı olabilir. Bu konuda zorlayıcı bir durum yoktur.

Tüm performanslar 3 (üç) “solo” parça ve maximum 15 dakika ile sınırlıdır. Finale kalan gruplar 2 (iki) “solo” parça ve maksimum 15 dakika sahne süresine sahiptirler. Bu süre ve parça sınırını geçmemek önemlidir. ( Medley/potpori yapmak isteyenlerin parça süreleri 1 parça uzunluğu olan max 3-4 dk. geçmemelidir.) Süre organizasyon ekibi ve jüri tarafından kronometre ile tutulmaktadır.

Başvuru formundaki yazılı orkestra elemanlarının isimleri, yazılı olarak yarışma tarihinden önce değiştirilebilir. Finalde değişim yapılmaz.

Ofisten Sahneye birincileri her yıl olduğu gibi çok özel bir ödülle ağırlanacaklardır.