loader image

Şirketlerin bordrolu çalışanları yarışmaya katılabilir. Başvurular sadece şirketlerin ilgili birimleri üzerinden yapılır bireysel başvuru kabul edilmez.

Başvurular 15 Ağustos 2024   tarihine kadar devam etmektedir. Prosedürleri tamamlayan ilk 30 şirket ile sınırlıdır.

Başvuru için öncelikle basvuru@ofistensahneye.com adresinden başvuru formu talep etmek gerekmektedir.

Başvuru formu eksiksiz doldurulup tarafımıza ulaştığında ön başvurunuz gerçekleşir. Şirket olarak etkinlik katılımı için davetiye alımı sonrasında kesin kaydınız gerçekleşir. Yarışma şartnamesine göre organizasyon komitesi gerek başvuru yapan şirketin, gerekse orkestranın genel şartlarla örtüşmediğine karar verirse başvuruyu kabul etmeme hakkına sahiptir.

Yarışma başvuru ücreti yerine her yıl olduğu gibi  şirketlerin kendi seyircilerinden ‘seyirci oy’ desteği alabilmeleri için  250 davetiye alma zorunluluğu vardır. Davetiye adet fiyatı 450 TL + KDV’dir. 250 adetten fazla davetiye satışı olmadığı gibi bireysel davetiye satışı yoktur.

Tüm katılımcı şirketlere başvuru formlarının gönderilmesi ve formların toplanması,

Kişiye özel şifreler basılı davetiyelerin toplu olarak şirketlere kargolanması,

Performanslar için davetlilerin keyifle gruplarını izleyecekleri bir mekan seçilmesi ve profesyonel ses sistemi ekip ve ekipmanları ayarlanması,

Tüm şirketlere performans öncesi  sahnede tonmaister ve full ses sistemi ile sound check /prova imkanı sunulması,

Karşılama, kulis ağırlama, sahne trafiği yönetimi, jüri ağırlama için ekipler, etkinlik akşamlarında alanında tanınan sunucu ve DJ performansları,

Tüm şirket ekiplerine kulis ikramları,

Profesyonel popüler müzik sanatçılarından oluşan jürinin belirlenmesi, davet edilmesi, performans akşamlarında salonda bulunmalarının organizasyonu ve şirketler hakkında bilgilendirilmeleri,

Seyirci puanlama sisteminin ayarlanması ve aynı gece ekranlara yansımasının sağlanması.

Profesyonel Jüri puanlarının hesaplanması ve aynı gece ekranlara yansıması,

Tüm ekiplerin performansları 3 değişik kamera ile çekilmesi ve aynı gece ses ve görüntü montajlarının yapılarak Ofisten Sahneye youtube hesabından yayınlanması,

Tüm ekiplerin Profesyonel fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraflarının Ofisten Sahneye instagram hesabından yayınlanması,

Tüm şirketlerin yarışma günleri boyunca eşit zaman dilimlerinde sahne almasının sağlanması,

Finale kalan 8 şirket için 1 haftalık aradan sonra hem sound check/prova  hemde sahne alma imkanı sağlama,

Final günü kategori derecelerinde ödül alan şirketlere  plaketlerinin takdim edilmesi,

Birinci olan  ekibe plaketleri ile birlikte büyük ödül olan  yurtdışı tatil ödüllerinin takdim edilmesi

Seyirciler, performans gecelerinde, davetiye üzerinde kişiye özel şifrelerle,  yarışma web sayfasına girerek kendi şirketlerine oy verebilirler. Şifreler yarışma gününde belli saatler arasında geçerliliğini korur. 

Davetiye üzerinde kişiye özel şifrelerle yarışma web sayfası üzerinden  verilen oya ‘Seyirci Oyu’ denilmektedir.  ‘Seyirci Oyu’ profesyonel jürinin oylarını %30 etkilemektedir. (detay, web sayfasında yarışma başlığı altında anlatılmaktadır)

Türkçe veya yabancı pop/ rock / etnik ( Gruplar sahnedeki enstrümanlardan başka herhangi bir elektronik alt yapı kullanamazlar.)

Gruplar,  minimum 3, maksimum 8 kişiden oluşabilir. Finale kalan gruplar, başvuru formunda bildirdikleri, ilk sahne aldıkları elemanlar ile finalde yarışırlar

Ofisten Sahneye şirketlerarası bir yarışma olduğu için tüm grup üyelerinin aynı şirketin bordrolu çalışanı olması zorunludur.

Her grup kendi enstrümanını kendi getirmelidir. Sahnede tüm grupların kullanabilecekleri standart bir davul mevcuttur. ( Davul zilleri davulcunun kendine ait zil olmalıdır) Ses sistemi ise tarafımızdan sağlanacaktır.

Yarışma günü katılımcılara önceden bildirilecek. tüm yarışmacı şirketler yarışacakları gecenin gündüz saatlerinde sahnede prova/sound check yapma imkanı bulabilecekler.

Ön elemedeki ve finaldeki parçalar aynı ya da farklı olabilir. Bu konuda zorlayıcı bir durum yoktur.

Tüm performanslar 3 (üç) “solo” parça ve maximum 15 dakika ile sınırlıdır. Finale kalan gruplar 2 (iki) “solo” parça ve maksimum 15 dakika sahne süresine sahiptirler. Bu süre ve parça sınırını geçmemek önemlidir. ( Medley/potpori yapmak isteyenlerin parça süreleri 1 parça uzunluğu olan max 3-4 dk. geçmemelidir.) Süre organizasyon ekibi ve jüri tarafından kronometre ile tutulmaktadır.

Başvuru formundaki yazılı orkestra elemanlarının isimleri, yazılı olarak yarışma tarihinden önce değiştirilebilir. Finalde değişim yapılmaz.

Ofisten Sahneye birincileri her yıl olduğu gibi yurt dışı ağırlıklı bir seyahat ile  ağırlanacaklardır.