Image

SELİM ÖZTÜRK

MÜZİSYEN, ARANJÖR, PRODÜKTÖR

Selim Öztürk 1983 yılında gitar çalarak başladığı müzik hayatına 1989 yılından itibaren profesyonel olarak devam etmektedir. Ton maister olarak Ebru Gündeş, Çelik, Mirkelam gibi sanatçıların albümlerini kaydetmiştir. Müzisyen kariyerinde ise kurucusu olduğu Kargo grubuyla birçok başarılı albüm yapmış ve grubun şarkılarının büyük kısmının bestesine imza atmıştır. 1998 yılında Athena grubunun ilk albümünün yardımcı prodüktörlüğü ile aranjör prodüktör kariyerine başlamış olup, Yalın’ın ilk üç albümünün aranjörlüğünü yapmıştır. Daha sonra Vega, Göksel, Emre Aydın, Erdal Çelik, Özgün gibi bir çok sanatçı ile çalışmış olan Selim Öztürk müzik hayatına kendi stüdyosunda aranjörlük çalışmaları ve eşiyle kurduğu Lucky Ones ile yapımcı olarak devam etmektedir.

Image

SERAN BİLGİ

SOLİST

Çocukluğundan itibaren müziğe ilgi duyan Seran Bilgi, 2009 yılında Amerikalı aranjör, şef ve yapımcı Kim Scharnberg ile temasa geçti. Yetenek avcısı Scharnberg, Bilgi’yi Broadway bestecisi Frank Wildhorn, söz yazarı Jack Murphy ve müzik direktörü JasonHowland için şarkı söylemesi için New York’a davet etti. Bilgi’nin vokal kalitesinden, tekniğinden ve modern Broadway şarkılarını yorumlamasından etkilendiler. Bilgi, daha sonra Jim Caruso’nun Birdland’daki efsanevi Broadway Oyuncular Partisi’nde şarkı söyledi. Scharnberg ayrıca, ünlü Viyana vokal antrenörü Gordon Bovinet ile Bilgi için bağlantı kurdu. Türkiye çapında katıldığı birçok kurumsal etkinlik ve organizasyona ek olarak Bilgi, Amsterdam’da Jazz Warriors Big Band’da ve Viyana’da besteci Adrian Gaspar konserlerinde düzenli konuk solistlik yapıyor.

Image

GÜVENÇ DAĞÜSTÜN

MÜZİSYEN

1978 yılında Ankara’da doğan Güvenç Dağüstün, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girerek tenor Pekin Kırgız’ın öğrencisi oldu. Ankara Devlet Operası’nın açtığı sınavı kazanarak bu kurumun en genç sanatçısı oldu. Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen “Uluslararası Varna Festivali” kapsamında mezzosoprano Ksgr. Prof. Margarita Lilova’nın kursuna katıldı ve bir yıl sonra Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nin sınavlarını kazanarak Prof. Lilova’nın öğrencisi oldu. Ankara Devlet Operası’ndaki görevinden ayrılarak Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafınfan verilen burs ile Avusturya’nın Viyana kentinde çalışmalarına başladı. İzmir Devlet Operası’nda konuk sanatçı olarak G. Donizetti’nin “Aşk İksiri” operasında ilk başrolü “Belcore”yi seslendirdi. Avusturya’nın Innsbruck kentinde Georg Schmöhe yönetiminde C. Orff’un “Carmina Burana” adlı eserinde bariton sololarının yanısıra kontrtenor solosunu da seslendirerek bir ilke imza attı ve büyük beğeni topladı. Viyana’da seslendirdiği, Yunan besteci Perikles Liakakis’in “Çizmeli Kedi” operasındaki başrol ile bu eserin dünyada ilk kez seslendirilişinin solistlerinden oldu. Sertab Erener ile ortak projeleri olan “Turco – Latino Connection” caz konserleri büyük beğeni topladı. Önce Efes Antik Tiyatro’da ve daha sonra İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda ve Atatürk Kültür Merkezi’nde, Fazıl Say’ın “Nazım” adlı eserinini Fazıl Say, Genco Erkal ve Sertab Erener ile birlikte seslendirdi. Bunun ardından “Rumeli Hisarı – Yıldızlı Geceler” konserleri kapsamında Fazıl Say ile birlikte bir resital verdi ve Say’ın şarkılarının Türkiye’de ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Son olarak Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Say’ın “Nazım” adlı eserinin CD ve DVD kayıtlarını Fazıl Say, Genco Erkal ve Zuhal Olcay ile birlikte gerçekleştirdi. 2006 – 2007 sezonunda Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu bünyesinde Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde “Bana Mastika’yı Çalsana” adlı müzikal projede oynadı. 2007-2008 sozununda Kerem Kurtoğlu’nun yazıp yönettiği “Istanbul’da Bir Dava” adlı oyunda rol aldı. Bu çalışma İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında “garajistanbul” sahnesinde prömiyer yaptı. İlk sinema çalışması ise Çağan Irmak’ın “Ulak” adlı filmidir. İlk solo albümü 2012 yılında piyasaya çıkan “Evde Yoklar” olan Dağüstün, 2015 yılının Mart ayında kendi yazdığı “Sonu Güzel” adlı şarkıyı Birsen Tezer ile seslendirdi ve bu çalışma dijital ortamda satışa sunuldu. Son çalışması 2018 yılında çıkan ve piyanist Ece Dağıstan ile yaptıkları “Fazıl Say - Güz Şarkıları” olup yılın en çok satan albümleri arasına girmiştir.

Image

CANER BEKLİM

RADYO YAPIMCISI - MÜZİK DANIŞMANI - MÜZİK PRODÜKTÖRÜ

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo-Televizyon Yayıncılığı Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi ve Sinema-Televizyon bölümlerinde öğrenim gördü. Kadıköy Anadolu Lisesi yıllarından beri Türkiye’yi karış karış gezdi. Lisanslı dağcılık ve bisiklet sporları yaptı. Tiyatro ekiplerinde ve sanat performanslarında görev aldı. 1990 yılında TRT İstanbul Radyosu’nda müzik prodüktörü kadrosunda çalışmaya başladı. Radyo 3’te yıllarca yaptığı çeşitli programlardan bazıları; Atmosfer, Müzik-Mozaik, Dünyanın Ritmi. 2003 yılından beri EBU (Avrupa Yayın Birliği) caz prodüktörleri üyesi. Radyo yapımcısı Caner Beklim, Hür FM ve Açık Radyo başta olmak üzere özel radyolarda yöneticilik ve müzik danışmanlığı yaptı. Pozitif ve İKSV’nin organize ettiği müzik festivallerinde “backstage manager” olarak çalıştı. 2008-2011 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürü olarak görev aldı. 2011 yılından beri TRT İstanbul Televizyonu’nda yapımcı. TRT Radyo-3’te Müzik-Mozaik ve Dünyanın Ritmi programlarına devam ediyor.

Image

YALÇIN BİROL

MÜZİSYEN - YÖNETMEN

Müzik adamı, yönetmen, içerik yaratıcısı ve yayıncı, Yalçın Birol, özel radyoculuğun Türkiye’de başladığı dönemlerde medya sektörüne adımını attı ve yaklaşık 20 yıldır Türkiye’nin önde gelen yayın kuruluşlarında yayıncı kimliğiyle radyo ve televizyon programcısı, yapımcı ve direktör olarak çalıştı. 28 yaşında MTV Türkiye’de genel yayın yönetmeni olarak görevlendirildi. 2008 yılında Emre Aydın’ın ve 2009 yılında Manga’nın “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” seçildiği MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde hem yurt içi hem de yurt dışı operasyon- larında aktif olarak bulundu. MTV Türkiye’de Genel Yayın Yönetmeni olmadan birçok popüler radyoda programcılık ve müzik direktörlüğü yapmış olan Yalçın Birol, en son Wired UK dergisi tarafından Avrupa’nın En İyi 100 girişimi arasında gösterilen ve bünyesinde Virgin Radio Türkiye, Metro FM, Süper FM, Joy Turk, Joy FM, Joyturk, Radyo Mydonose, Borusan Klasik, Zeplin ve Joy Jazz gibi 24 farklı içerikte karasal ve dijital radyonun bulunduğu karnaval.com‘un yayın ve içeriklerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca Zeplin’de her hafta yayınlanan “BİP” isimli programında müzik endüstrisinde konuşulamayan konuları gündeme getirerek sektöre yeni adım atmış müzisy- enleri konuk ediyor, performans videolarını çekiyor ve kendilerini ifade etme fırsat veriyor.

Image

KUTLU ÖZMAKİNACI

MÜZİSYEN

23.05.1966 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1989’da Sokak dergisinde gazeteciliğe başladı ve 2010 yılında Yayın Yönetmenliğini yaptığı Blue Jean dergisinden ayrılıncaya kadar çeşitli dergi ve gazetelerde çalıştı. Şarkı yazarı ve kurucusu olduğu Yüksek Sadakat grubu ile 2006 yılından bu yana 4 albüm yapmıştır.

Image

MİNE AKSOY

İzmir Amerikan Koleji ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun, Türkiye müzik sektöründe müzik telif hakları ve edisyonun oturmasında 20 yılı aşkın tecrübesi olan, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği – MSG eski Genel Sekreteri Mine Aksoy Taxim Edition'u kurduktan sonra Universal Music Publishing şirketine satışını gerçekleştirip Türkiye'de bu konuda bir ilke imza atmıştır. Sadece dünya yıldızlarının eserlerini temsil etmekle kalmayıp bölgedeki Türk, Arap ve Yunan eser sahipleri ile de edisyon işbirlikleri yürütmektedir. Dünyanın en büyük edisyon şirketi olan Sony/ATV Music Publishing’in de temsilciliğini alan Dünyanın en büyük stok müzik kataloğu olan EMI Production Music bünyesindeki kataloglarla bu alanda da All Stars Music ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Image

METEHAN MERT ÇAKIR

SUNUCU

1977 İstanbul doğumlu olan Metehan Mert Çakır, eğitimini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyarak tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde satış alanında yönetici olarak çalıştıktan sonra 1999 yılında eş zamanlı olarak başladığı radyoculuk kariyerine 2007 yılında RockFm Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etti. 2007 yılından itibaren Arka Koltuk isimli drive time programını icra etti. Sayısız konser, ünlü konuk ve canlı yayına imza attı. 16 yıldır reklam seslendirmesi ile uğraşan Metehan Mert Çakır, radyoculuk kariyerine hafta içi her sabah 07:00-10:00 saatleri arasında Kent Fm’de “Arka Koltuk“ programı ile devam etmektedir.7 senesini Çöl Azizleri ve 10 yılını da Arka Koltuk projesine ayırdı ve Türkiye’den – Yurtdışından yaptığı canlı yayınlarla radyo yayıncılığına yeni bir sistem soluk getirdi.

Image

SELİM ÖZTÜRK

MÜZİSYEN, ARANJÖR, PRODÜKTÖR

Müziğe 1983 yılında gitar çalarak başlayan Öztürk, 1984 yılında arkadaşlarıyla kurduğu ilk grubu Kolon ile 1989 yılına kadar çeşitli konserler vererek kayıtlar yaptı. 1992 senesinde “Kargo” grubunu kurdu. Besteci ve gitarist kimliği ile yer aldığı Kargo ile “Sil Baştan” (1993) albümünden günümüze 7 ayrı stüdyo albümü yaptı ve sayısız konser verdi. “Yarına Ne Kaldı?” (1996) ve “Yıldızların Altında” (2005) ile Altın Kelebek, Kral TV “Yılın Grubu” ve MGD ödülleri de dahil olmak üzere bir çok ödül kazandı. 1994-1996 yılları arasında Erekli/Tunç ve Raks/Marşandiz stüdyolarında çalışan Selim Öztürk, Mirkelam “Her Gece”, Çelik “Hercai”, Ebru Gündeş “Fırtınalar” gibi bir çok şarkı ve albümünde kayıt ve miks mühendisi olarak görev aldı. 1998 yılında Athena “Holigan” albümü ile aranjörlük ve prodüktörlük alanında çalışmalara başladı. Yalın “Ellerine Sağlık” (2004) adlı ilk albümünün aranjörlük ve prodüktörlüğünü yürüttü. Albüm otoritelerce “Yılın Albümü” seçilirken, sanatçı da “Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı” ödülünü aldı. Yalın’ın “Yılın Albümü” ödülünü alan diğer iki albümü “Bir Bakmışsın” (2005) ve “Her Şey Sensin” (2007) de de prodüktörlük ve aranjörlük yapan Selim Öztürk, 2009 senesinde Göksel ile çalışmaya başlayarak sanatçının “Mektubumu Buldun Mu?” (2009) ve “Hayat Rüya Gibi” (2010) adlı iki nostaljik albümünde aranjör olarak yer aldı. 2006 yılından beri ABD’de de bir çok ünlü stüdyo müzisyeni ile çalışmalar yapan Selim Öztürk, müzik hayatına Kargo yeni albüm çalışmaları, gitar kursları, müzik seminerleri ve atölye çalışmalarının yanı sıra önümüzdeki dönem çıkacak yeni projeler ile devam ediyor.

Image

EMRE LARLAR

SOLİST

İlk event deneyimini 17-20 yaş aralığında üniversite dışındaki zamanlarında belli başlı otellerin entertainment departmanlarında farklı pozisyonlarda çalışarak edinen Larlar, üniversite yıllarında müzik eventleri organize etmeye başladı. Şimdiye kadar yaklaşık 1500 müzik event’inde koordinasyon ve yönetimi sağlamış olan Larlar, trendleri ve gelişimi izlemek amacıyla Tomorrowland, Sziget, Coachella gibi dünyanın en büyük müzik festivallerini de her sene ziyaret ediyor. Yaklaşık 8 seneden beri Philip Morris’te çeşitli görevlerde bulunan Emre Larlar, son 3 senedir de Türkiye Satış Etkinlikleri Müdürü olarak görev yapıyor.

Image

SERAN BİLGİ

Çocukluğundan itibaren müziğe ilgi duyan Seran Bilgi, 2009 yılında Amerikalı aranjör, şef ve yapımcı Kim Scharnberg ile temasa geçti. Yetenek avcısı Scharnberg, Bilgi’yi Broadway bestecisi Frank Wildhorn, söz yazarı Jack Murphy ve müzik direktörü JasonHowland için şarkı söylemesi için New York’a davet etti. Bilgi’nin vokal kalitesinden, tekniğinden ve modern Broadway şarkılarını yorumlamasından etkilendiler. Bilgi, daha sonra Jim Caruso’nun Birdland’daki efsanevi Broadway Oyuncular Partisi’nde şarkı söyledi. Scharnberg ayrıca, ünlü Viyana vokal antrenörü Gordon Bovinet ile Bilgi için bağlantı kurdu. Türkiye çapında katıldığı birçok kurumsal etkinlik ve organizasyona ek olarak Bilgi, Amsterdam’da Jazz Warriors Big Band’da ve Viyana’da besteci Adrian Gaspar konserlerinde düzenli konuk solistlik yapıyor.

Image

BURAK BUYRUK

M.S.Ü Sosyoloji mezunu olan Buyruk, 2000 yılda Londra’ya gitti. Londra’da iki sene boyunca farklı kültürlerden müzisyenlerle sahne paylaştı. Londra’dan dönüşü gerek kendi projeleriyle gerekse indie, rock ve brit pop repertuarlarıyla İstanbul’un bilinen mekanlarında sahneler aldı. 2011 yılında katıldığı Roxy Müzik Günleri yarışmasında 3.lük ödülünü kazandı. 100’ün üzerinde sözü ve müziği kendine ait şarkısı bulunan Burak Buyruk müzik otoritelerinin övgüyle bahsettiği ilk albümü Yalnızlık Abidesi’ni Nisan 2017 tarihinde tüm dijital mecralarda yayımladı.

Image

TULUĞ TIRPAN

1989 yılına tam burslu olarak başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’den sonra eğitimine 1992’de yılında Viyana Konservatuarı ve Viyana Akademisi’nde devam etti. Viyana’daki öğrenimi sırasında pek çok festivale katıldı. Jorge Sanchez Chiong, Tırpan’ın Reflections of Invisible adlı eserinin, Tomo Keller ise 1999 deprem felaketzedeleri için bestelediği Reflections adlı eserinin ilk çalınışı gerçekleştirdi. Besteci, 1998’de Mozart’ın Do Majör 21. Piyano Konçertosu (Elvira Madigan)’nu Nayden Todorov yönetimindeki Vidin Filarmoni Orkestrası eşliğinde kaydederek ilk CD albümünü çıkardı. 2002 yılında George Orwel’în 1984 adlı kitabından esinlenerek Hearts müzikalini besteledi. Eser, Musical Coctail dergisi tarafından son yıllarda Almanca konuşulan ülkelerde bestelenmiş en iyi müzikal olarak değerlendirildi. Avusturya yapımı “Böse Zellen” (2003) ve “Hotel” (2004) adlı filmlerin müziklerini yapan besteci; 2004 yılında Mozart’ın Figaro’nun Düğünü Operasının temalarından yola çıkarak ikinci müzikali Figaro ‘yu besteledi. Eser, Almanya’da birçok yerde seslendirildi. 2005 yılında çıkardığı kendi eserlerinden oluşan My Red Color isimli albümü Avrupa’da piyasaya çıktı. “Mevlana Yılı” nedeniyle bestelediği Mevlana/Simyaci Senfonik Şiiri ‘nin ilk seslendirilişi 2007’deAya İrini Kilisesi’nde , 2008 yılında GAIA –Dünya Senfonisi adlı eserinin ilk seslendirilişi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşti. 2009 yılındaPainted On Water projesi kapsamında konserler veren sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatroları’nın sahnelediği “Ne Dersin Azizim” adlı oyun için bestelediği sahne müziği ile13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Sahne Müziği ödülüne aday gösterildi ve yılın sonunda “My Green Color” albümünü çıkardı. 2010 yılındaBüyük Oyun adlı film için bestelediği film müziği 21. Anakara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Özgün Müzik ödülüne değer görüldü. 2012’de “My Blue Color” adlı albümünü çıkardı.

Image

TULUĞ TIRPAN

1989 yılına tam burslu olarak başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’den sonra eğitimine 1992’de yılında Viyana Konservatuarı ve Viyana Akademisi’nde devam etti. Viyana’daki öğrenimi sırasında pek çok festivale katıldı. Jorge Sanchez Chiong, Tırpan’ın Reflections of Invisible adlı eserinin, Tomo Keller ise 1999 deprem felaketzedeleri için bestelediği Reflections adlı eserinin ilk çalınışı gerçekleştirdi. Besteci, 1998’de Mozart’ın Do Majör 21. Piyano Konçertosu (Elvira Madigan)’nu Nayden Todorov yönetimindeki Vidin Filarmoni Orkestrası eşliğinde kaydederek ilk CD albümünü çıkardı. 2002 yılında George Orwel’în 1984 adlı kitabından esinlenerek Hearts müzikalini besteledi. Eser, Musical Coctail dergisi tarafından son yıllarda Almanca konuşulan ülkelerde bestelenmiş en iyi müzikal olarak değerlendirildi. Avusturya yapımı “Böse Zellen” (2003) ve “Hotel” (2004) adlı filmlerin müziklerini yapan besteci; 2004 yılında Mozart’ın Figaro’nun Düğünü Operasının temalarından yola çıkarak ikinci müzikali Figaro ‘yu besteledi. Eser, Almanya’da birçok yerde seslendirildi. 2005 yılında çıkardığı kendi eserlerinden oluşan My Red Color isimli albümü Avrupa’da piyasaya çıktı. “Mevlana Yılı” nedeniyle bestelediği Mevlana/Simyaci Senfonik Şiiri ‘nin ilk seslendirilişi 2007’deAya İrini Kilisesi’nde , 2008 yılında GAIA –Dünya Senfonisi adlı eserinin ilk seslendirilişi Süreyya Opera Sahnesi’nde gerçekleşti. 2009 yılındaPainted On Water projesi kapsamında konserler veren sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatroları’nın sahnelediği “Ne Dersin Azizim” adlı oyun için bestelediği sahne müziği ile13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Sahne Müziği ödülüne aday gösterildi ve yılın sonunda “My Green Color” albümünü çıkardı. 2010 yılındaBüyük Oyun adlı film için bestelediği film müziği 21. Anakara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Özgün Müzik ödülüne değer görüldü. 2012’de “My Blue Color” adlı albümünü çıkardı.

Image

NİLÜFER VERDİ

Türkiye’nin ilk kadın jazz pianisti olan Nilüfer Verdi, özel piyano dersleri ile büyüdü. Müzik eğitimini lise yıllarından sonra New York, New School’da Jack Reilly, ardından Boston’da Berklee College of Musicte Ray Santisi, Bob Winter, Billy Pierce gibi önemli hocalardan aldığı piyano, armoni, düzenleme ve kompozisyon dersleri ile sürdürdü. Akbank,Yapı Kredi, Bilsak, Boğaziçi, Kuşadası, İstanbul, Afyon festivalleri ile yurt dışında U.S.A Houston Festivali, Can-Am Canada, Port Heron Fest gibi çok sayıda uluslararası etkinliğin yanı sıra yurt içinde ve dışında bir çok festival, TV show, Jazz kulüplerinde çaldı. Mana ve Izhar isimli iki kişisel CD’si bulunan Verdi İstanbul Müzik Akademisi, Modern Müzik Akademisi, Y.T.Ü., Bahçeşehir Üniversitesi gibi okullarda jazz piyano, teori ve ensemble dersleri vererek bir çok öğrenci yetiştirdi. Halen Bahçeşehir üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapıyor.

Image

ÖMER AHUNBAY

Çok yönlü bir müzik adamı olan Ahunbay Bandscalled Chaos, PaintedBird, The China Band ve Rebel Moves grupları ile besteci ve vokalist olarak çalışmalar yapmıştır. 2000 yılında doğaçlama ve deneysel tarzda müzik yapan Rebel Moves isimli grubun kurucuları arasında yer aldı. Şarkılarını İngilizce, Fransızca, Türkçe ve Rebelce (Grubun müziğe göre uydurduğu kelimelerden oluşan dil) dillerinde yazmaktadırlar. Halen besteci, prodüktör, şarkıcı, seslendirme sanatçısı ve Jingle House kurucu ortağı ve yönetim direktörü olarak görev yapan Ahunbay, Rebel Moves müzik grubu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Image

KAAN GÖKMAN

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu Kaan Gökman, Türkiye’nin en ünlü yabancı müzik radyolarında DJ’lik yaparken, bir yandan da radyoların prodüksiyon departmanlarında çalıştı. 20 yıldır profesyonel olarak birçok müzik projesinin içinde yer alan Kaan Gökman, özellikle yurt içinde ve dışında özel partilerde ve festivallerde gerçekleştirdiği canlı performanslarında tribal ve ethno dans müziği üzerindeki hakimiyeti ile tanınıyor. Palstationda yaptığı canlı live performanslarıyla geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Kaan Gökman electro pop setleriyle Dünyaca ünlü bir çok radyonun yayın akışı içerisine girmeyi başardı. Türkiye’den çıkan ve uluslararası başarı yakalayan dans ve perküsyon projesi “Harem”in üyesi ve DJ’i olan Kaan Gökman Ege, Burcu Güneş, Nev, Ziynet Sali, Sinan Akçıl, Tarkan, Röya, Soner Sarıkabadayı, Murat Dalkılıç gibi popüler isimlerin albümlerinde düzenleme ve remix çalışmalarıyla yer aldı. Kaan Gökman, Power FM başta olmak üzere Powergroup radyoları, Nar group radyoları ve Pal medya gibi Türkiye’de özel radyoların en popüler kanallarında genel yayın yönetmenliği ve DJ’lik yaptı. Halen Pal FM Müzik ve Yayın Müdürlüğü görevlerini sürdürüyor.

Image

KORAY AYKILIÇ

Profesyonel müzik kariyerine 1998 yılında Erol Temizel ile çalışarak başlayan Aykılıç, bir çok sanatçının ve albümün aranjörlüğünü yaptıktan sonra 2011 yılında Kaan Gökman ile kurduğu Bukalemun Music Studio ile çalışmalarına devam ediyor. Soner Arıca, Demet Sağıroğlu, Serkan Vural, Metin Şentürk, Hande Yener, Nilay Dorsa, Serdar Şenel, Soner Sarıkabadayı, Grup Vitamin ve Ziynet Sali gibi birçok isimle ortak projelerde yer aldı. Eylül 2017 döneminde çıkarttığı enstrümental etnik müzik albümü olan Mythical, müzik sektöründeki yerini buldu.

Image

ALİ DENİZ USLU

İstanbul’da işletme okudu ve gazetecilik yüksek lisansı yaptı. Müzik yazarı ve eleştirmeni Uslu, 2004 yılından beri Cumhuriyet Gazetesi’nde gazetecilik yapıyor. Aynı zamanda “46 Magazine” dergisinin genel yayın yönetmenliğini yürütüyor. Bir ayağı heavy metalde öteki ayağı türkülerde olan Ali Deniz Uslu, çıkardığı kitabı “Girdap Balıkçısı” ile kendine bir özgürlük alanı yarattı.

Image

OĞUZ KAPLANGI

20 yılı aşkın süredir müzik sektöründe faaliyet gösteren üretken bir müzisyen olan Oğuz Kaplangı, ağırlıklı olarak TV, reklam, tiyatro ve büyük ekran yapımları için besteler yapıyor. Kompozisyonları elektronik, rock, hip-hop, reggae, pop, dünya, latin, caz, klasik ve oryantal olmak üzere geniş bir müzik stilini içeriyor. Kaplangı, CP + B London, Ogilvy & Mather, Leo Burnett, DDB, BBDO, Saatchi & Saatchi, Thompson, Lowe, McCann Erickson ve Wieden + Kennedy Amsterdam’ın yanı sıra İstanbul’da birçok butik ajans ve film yapım şirketiyle çalıştı. Ulusal TV kanalları ve gişede başarılı filmlerin tema müziklerine imza attı. İstanbul Calling serisi ve Techno Roman Project gibi etnik-elektronik albümlerin yapımcılığını yaptı. Valderrama (İspanya), Alkistis Protopsalti (Yunanistan), Suzy (İsrail) ve Encarna Salazar (Azucar Moreno eski üyesi) gibi uluslararası sanatçıların çeşitli parçalarını düzenledi. Gitar ve klavye çalan OğuzKaplangı, DJ olarak yaptığı projeler ile yerel ve uluslararası sahnelerde performans sergilemiştir. Berklee Müzik Koleji’nden “Sinema ve TV Orkestrasyonu” nda yüksek lisans derecesine sahiptir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunudur. 2002 yılında Elec-Trip Müzik Productions kurdu.

Ali Şahinbaş ( Fuchs)

Dj, programcı, radyocu ve organizatör

Aydilge

Sanatçı

Aykut Gürel

Sözyazarı, Müzisyen, Prodüktör

Badem Grubu

Vokal, Gitarist,Besteci, Söz Yazarı

Barış Selamoğlu(DJ Bartez)

Joy FM Caz Programcısı

Bora Uzer

Müzisyen,Solist,Besteci,Sözyazarı

Cem Sarıoğlu

Sound Dergisi Gen. Yay. Yön.

Cengiz Ünsal

Metro Fm Radyo Müdürü, DJ

Demir Demirkan

Sözyazarı, Müzisyen, Prodüktör

Eda Solmaz

Vatan Gazetesi Ekler Editörü

Ediz İlhan

Müzisyen,Solist,Besteci,Sözyazarı

Feyyaz Kuruş

Besteci,Söz Yazarı,Aranjör,Müzik Direktörü

Güven Erkin Erkal

Radyocu, Televizyoncu, Dergici

İzzet Öz

TV/Radyo Müzik Programıcısı

Kenan Vural

Müzisyen, Söz Yazarı, Besteci

Melis Sökmen

Müzisyen, Solist

Metehan Mert Çakır

Rock FM Gen. Yay. Yön

Metin Levi

Harikalar Diyarı Grubu

Mine Aksoy

Universal Music Türkiye/Taxim Edition Ceosu

Murat Beşer

Cumhuriyet Gazet. Müzik Yazarı

Mustafa Kemal Öztürk

Grup Badem Vokal, Piyano, Gitar

Nafi Bensusan

Harikalar Diyarı Grubu

Nedim Ruacan

Müzisyen, Davul Virtiözü

Neslihan Engin

Müzisyen,Solist,Besteci Sözyazarı

Nilüfer Verdi

Türkiye’nin Ilk Kadin Jazz Pianisti

Oğuz Kaplangı

Müzik Yazarı, Prodüktör

Ömer Ahunbay

Besteci,Vokal,Jingle House Kurucu Ortak

Selim Öztürk

Besteci, Aranjör, Müzisyen

Sezen Aladağ

Radyo Programcısı Müzik Yazarı

Şafak Karaman

Müzik Yazarı

Yalçın Birol

Spectrum Medya Yay. Sor. GM Yrd.

Zeki Güner

Söz Yazarı, Besteci, Vokal

Zeynep Eylül Üçer

Pinhani Bass Gitaristi